1.klase

 Biežāk uzdotie jautājumi par reģistrāciju 1.klasē


Izvēloties bērnam skolu, man svarīga ir konkrētā klases audzinātāja, nevis citi faktori. Kā to nodrošināsiet? 

Pieteikties pie konkrēta skolotāja reģistrācijas laikā nebūs iespējams, taču vecāku piebildi par vēlamo audzinātāju, interešu izglītību un citas vēlmes iespējams ierakstīt elektroniskās reģistrācijas anketā kā piezīmi. Skolas vadība iespēju robežās tās ņems vērā. Klašu komplektācija notiks skolās uz vietas pēc skolas vadības izstrādātas kārtības. Kad reģistrācija būs noslēgusies, skolas saņems no Izglītības pārvaldes bērnu sarakstu un telefoniski sazināsies ar Jums, lai kopīgi risinātu jautājumu arī par klases izvēli.


Vai pēc elektroniskās reģistrācijas pabeigšanas vecāki e-pastā saņems apliecinājumu, ka reģistrācija ir notikusi?

Vecāki saņems vienu e-pastu, kad tiks reģistrēts elektroniskais pieteikums, un pēc tam otru, kad būs pārbaudīti dati. Ja būs nepieciešama labošana vai iesniegums tiks anulēts nepareizu datu dēļ, Izglītības pārvaldes speciālists sazināsies ar vecākiem personīgi.


Vai elektroniskā reģistrācijas sistēma "noturēs" reģistrācijas slodzi?

Lai pārliecinātos par reģistrēšanas sistēmas gatavību reģistrēšanās procesam, ir veikti apjomīgi sagatavošanās darbi un pārbaudīta sistēmas veiktspēja. Lai gan neviena sistēma nevar būt 100% droša, tomēr esam pārliecināti, ka tā spēs nodrošināt korektu liela apjoma datu vienlaicīgu apstrādi. Plānotais pirmklasnieku skaits ir aptuveni 700, un to nevar salīdzināt ar sistēmām, kur vienlaicīgi reģistrējas vairāki tūkstoši, kā tas bija šovasar NVA mājas lapā saistībā ar skolēnu vasaras darbu.


Kā es varu zināt, ka pirmsreģistrācija notikusi veiksmīgi? Vai man jāsaņem apstiprinājuma  e- pasts?

Par pirmsreģistrāciju Jūs apstiprinājuma e-pastu nesaņemsiet, bet par veiksmīgi iesniegtiem datiem var pārliecināties, pieslēdzoties reģistram – uzspiežot Reģistrēties 1.klasē, atveras Pieteikumi 1.klasē saraksts, kur var redzēt Jūsu iesniegto pieteikumu.


Kā aizpildīt lauku ar dzimšanas apliecības numuru, jo bērns nav dzimis Latvijā, bet ārzemēs?

Laukā, kur jāieraksta dzimšanas apliecības numurs nav nekādi ierobežojumi, t.i. var ierakstīt jebkuras Jums izsniegtās apliecības numuru ar jebkuru burtu un ciparu kombināciju. Datu pareizību pārbaudīs Izglītības pārvaldes speciālists Iedzīvotāju reģistrā.


Vai būs iespējams iesākto pirmsreģistrāciju elektroniskajā reģistrā pabeigt arī klātienē uz vietas?

Nē, pirmsreģitrācija attiecas tikai uz elektronisko reģistrāciju. Iespējama tikai viena veida pieteikšanās – elektroniski vai klātienē. Klātienē Jums būs jāaizpilda papīra formāta pieteikums, uzrādot savu personu apliecinošu dokumentu un bērna dzimšanas apliecību. Tas būs ievērojami lielāks laika patēriņš, tāpēc iesakām izvēlēties turpināt jau iesākto elektronisko reģistrāciju.


Vai reģistrēt bērnu 1. klasē varēs tikai 1. februārī?

Elektroniskā reģistrācija notiks 14 dienas, t.i. līdz 15. februāra plkst. 8:59, bet klātienē Izglītības pārvaldē bērnus būs iespējams reģistrēt līdz 31.augustam un pēc 31.augusta izvēlētajā izglītības iestādē.